Jak vyrobit svépomocí kotec pro psa 1/2

radyweb.cz

Konstrukce základu psího kotce

Psí kotec by měl mít kvalitní základy. Jako dobrá volba se jeví menší trámky, které jsou nejenom spojeny po obvodu. Jsou přidány také menší hranoly, díky kterým neleží kotec na samotné zemi. Pokud jsou dané základy hotové, už stačí jenom vytvořit i další část základu, kterou není nic jiného, než podlaha. Pokud jde o psí kotce, tak je dobré použít osvědčený materiál, kterým jsou OSB desky. Proč?

·         Jsou levné
·         Snadno se používají
·         Dlouho vydrží

Rosteme do výšky

Dalším krokem stavby samotného kotce je nutnost růst do výšky. I zde mohou pomoci trámky, které posloužily v případě stavby základů. Jak na jejich použití? Je to celkem jednoduché. Jak v rozích kotce, tak u velkých kotců u středů stěn je třeba trámky postavit a pevně přimontovat k podlaze. Jakmile jsou hotové, již je hlavní základní konstrukce kotce připravena.

U stropů je to jako u podlah

Stropy kotce nejsou nijak specifické, jelikož je možné postupovat podobně, jako je tomu u podlah. A jak konkrétně? Stačí na vztyčené trámy přimontovat opět zmíněné OSB desky. Dále je možné ještě celé zpevnění konstrukce, a to tak, že jsou po celém horním obvodu střechy natlučena prkna, která celkově zvýší stabilitu. Jakmile je střecha hotová, už ji stačí jenom pokrýt zvolenou krytinou. Možností je celá řada a hodí se třeba klasická lepenka.