Jak vyrobit domácí tekuté mýdlo – dokončení

radyweb.cz

Jak vyrobit domácí tekuté mýdlo? Pomocí zahřívání

Následně stačí běžná voda. Na jedno toaletní mýdlo je potřeba zhruba 3,5 litru běžné vody. Dále je do směsi nutné přidat také 2 polévkové lžíce glycerinu. Jakmile je daná směs hotová, můžeme ji začít zahřívat. K tomu může dojít na běžném sporáku. Důležitá je spíše menší teplota a postupný ohřev. A to proto, abychom mýdlo nespálili. Jakmile je směs horká, párkrát ji promícháme, vypneme plamen a necháme vše odstát.

Jeden den klidu

Postup, jak vyrobit domácí tekuté mýdlo, požaduje i jednu velmi důležitou přestávku. Ta je spojena s tím, že je nezbytností nechat po ohřátí celý hrnec se směsí mýdla odstát. A to nejlépe do druhého dne, tedy 24 hodin. Ideální je místo s běžnou pokojovou teplotou. Danou nádobu s mýdlem je dobré také přikrýt, a to z toho důvodu, aby se do našeho mýdla nedostaly jakékoliv případné nečistoty. Jakmile tekuté mýdlo 24 hodin odpočívalo, můžeme se pustit do finální fáze celé přípravy.

Nalijeme do lahviček

Nejprve zkontrolujeme konzistenci. Při dodržení daného postupu je směs hustá tak, jak od tekutého mýdla očekáváme. Pokud je výrazně hustší, není to problém, jelikož můžeme do směsi postupně přilévat horkou vodu. Za stálého míchání vytvoříme takovou konzistenci, která nám již bude plně vyhovovat. Jakmile je i tento krok u konce, již stačí domácím tekutým mýdlem jenom naplnit připravené lahvičky a začít ho používat.