Jak vyrobit domácí líheň 2/2

radyweb.cz

Jak vyrobit domácí líheň pro co nejvíce vajec?

Ideálně tak, že využijete dřevěnou konstrukci, pomocí které vytvoříte uvnitř korpusu, tedy uvnitř starého mrazáku jednotlivé fochy. A to proto, abyste měli jistotu, že do nich naskládáte co možná nejvíce vajec. Jakmile máte fochy připraveny, je třeba je umístit na levou, nebo pravou stranu. Pamatujte, že by neměly zabírat celý prostor, jelikož část prostoru musí být vyhrazena jak topnému tělesu, tak i samotnému ventilátoru. Pokud jsou fochy umístěny na svém místě, můžete se zabývat vytápěním a dalším postupem, jak vyrobit domácí líheň.

Topné těleso a ventilátor

Ventilátor je vhodné umístit do spodní části samotného korpusu, a to zhruba doprostřed samotné stěny z hlediska horizontální polohy. Ventilátor následně připojíte ke zdroji a otestujete jeho samotnou funkčnost. Pokud je vše v pořádku, můžete přistoupit k instalaci topného tělesa. To je třeba umístit před samotný ventilátor, a to proto, aby ten mohl teplo proudem vzduchu rozhánět po celé vnitřní části líhně. I topné těleso zapojíte a dále vyzkoušíte jeho funkčnost.

Teploměr a termostat

Nyní již stačí fáze poslední, která je spojena s potřebou udržení konstantní teploty. Zde vám pomůže kombinace teploměru a termostatu, který nastavíte na požadované hodnoty. Měl by tedy vždy spínat ve chvíli, kdy bude potřeba ve vaší líhni přitopit. Funkčnost je dobré zkontrolovat nezávislým třetím teploměrem. Pokud vše funguje jak má, líheň svépomocí je definitivně hotová a vy ji můžete začít plnohodnotně využívat a udělat tak první krok spojený s možností chovat větší množství drůbeže.