Jak vyrobit domácí lepidlo? Závěr

radyweb.cz

Přidejte teplou vodu

Druhá fáze už je spojena s použitím teplé vody. Ta by neměla být přímo vařící, stejně jako by neměla být jenom vlažná. Ideální je kompromis, tedy zhruba 70 stupňů Celsia. Do připravené hladké směsi následně teplou vodu postupně přilíváme a vše pomalu mícháme. A o až do doby, dokud se v nádobě nenachází již veškerá teplá voda. I nyní nezapomínejte na důkladné míchání. Pamatujte, že tento krok je třeba absolvovat poměrně rychle, jelikož celá tato směs bude mít poměrně výraznou tendenci houstnout.

Pokračujeme v návodu, jak vyrobit domácí lepidlo

Nyní je možné dát si zhruba 5 minut pauzu. A to z toho důvodu, že je nezbytné počkat na to, až bude celá připravená směs výrazně vyšší hustoty. Toho v postupu, jak vyrobit domácí lepidlo, dosáhneme tak, že celou směs s teplou vodou necháme odtát. A to při pokojové teplotě, v podstatě kdekoliv. Stejně tak není nutné nádobu s lepidlem jakkoliv zakrývat, nebo se starat o cokoliv jiného. Jednoduše stačí jenom zmíněných 5 minut čekat.

Přichází čas na cukr

V tuto chvíli už si připravíme poslední ingredienci, kterou je jedna lžíce cukru. Ideální je použít jak krupici, tak i krystal. Důležité samozřejmě je to, že po vmíchání cukru do směsi musíme opět klást důraz na to, aby se dobře rozpustil. To může být spojeno i s tím, že daná směs ještě o něco více zhoustne. Jakmile se tak stane, je lepidlo plnohodnotně připraveno k použití v domácnosti. Jde o variantu, která se hodí především na lepení papíru, ale stejně tak ho lze využít i několik podobných materiálů, u kterých je třeba, aby celkem jednoduše přilnuly k sobě.