Jak vyrobit domácí iontový nápoj 2/2

radyweb.cz

Dolijte vodou

Nyní už je základ samotného nápoje hotový. V tuto chvíli je třeba dolít ho vodou. Možností je v tomto případě hned několik. Použít lze samozřejmě vodu klasickou, kterou natočíte z vodovodu. Pokud však hledáte něco přece jenom lepšího, můžete použít oblíbenou kokosovou vodu. Stejně tak není problém použití i vody balené. Zde však doporučujeme spíše vodu nesycenou, která neobsahuje oxid uhličitý. Může to být též voda minerální, kterou volíme hlavně podle toho, které další látky potřebujeme do našeho těla dostat. Tím se domácí iontový nápoj stane ještě více efektivní.

Dochuťte javorovým sirupem

V tuto chvíli přichází fáze spojená s tím, že si nápoj jednoduše dochutíte javorovým sirupem. Ten je důležitý hlavně proto, že vám pomůže do těla dostat i potřebné cukry. Pokud tuto chutnou přísadu k dispozici nemáte, je možné v případě nouze použít třeba třtinový, stejně jako klasický rafinovaný cukr. Javorový sirup je však volbou lepší. Jakmile je v nápoji, stačí ho důkladně zamíchat, aby se vše spojilo a dostatečně osladilo.

Sůl na závěr

V tuto chvíli již stačí přidat finální ingredienci, kterou je sůl. Může se jednat o klasickou, stejně jako lze zvolit i varianty lepší, jako je například sůl Himalájská. Důležité je přidat jí skutečně jenom špetku a nápoj následně dokonale rozmíchat. Sůl se nepřidává ani tak kvůli chuti, ale proto, že dokáže doplnit několik dalších látek, které tělu mohou chybět.