Jak vyrobit domácí ice tea – konec

radyweb.cz

Hotový čaj dochutíme

Jakmile je čaj uvařený, budeme muset čekat, na to, než se ochladí na požadovanou teplotu. Ve chvíli, kdy je ještě teplý, ho proto dochutíme tak, jak potřebujeme. Pokud využíváme cukry nebo sladidlo, máme jistotu, že se zde mnohem lépe a rychleji rozpustí. Využít ale lze i sladidlo přírodní, jako je stévie. Použít lze dále i citron nebo limetu. I zde je dobré postupovat podle naší chuti. Obecně je chutnou kombinací jeden celý citron nebo limeta na jeden celý litr čaje. Záleží však na chuti toho, kdo si ho připravuje. Jakmile je i tento krok u konce, je čas na ochlazení.

Čaj dáme do lednice, nebo do mrazáku

Ani případné prudší ochlazení čaji rozhodně nevadí, čehož můžeme přirozeně využít. Je tedy možné ho umístit do lednice, stejně jako například do mrazáku. Záleží jenom na nás, zda zde pro něho máme své místo. Vychladnout ho však můžeme nechat i na kuchyňské lince. Při pokojové teplotě. Právě ta je tou, kterou chceme dosáhnout, pokud si ice tea doma děláme. Jakmile již správnou teplotu má – tedy není horký ani studený, můžeme ho servírovat.

Připravte kostky ledu

Jak ice tea servírovat? To je ta nejjednodušší možnost. Ideální je vyšší sklenice, do které vložíte kostky ledu a hotový ice tea nalijete. Zbytek lze dále bez potíží skladovat třeba v ledničce, kde bez potíží vydrží třeba i několik dní. Ideální je ho pro dlouhodobější skladování nalít například do PET lahví, které jsou snadno uzavíratelné.