Jak vybrat trampolínu na zahradu – prvních 5 rad

radyweb.cz

Doplňky pro trampolínu

Pro trampolínu by vám neměla chybět spodní ochranná síť, aby se zabránilo vběhnutí dítěte nebo zvířete pod ni. Oceníte také kotvící sadu pro trampolíny, aby byla zajištěna dostatečná stabilita trampolíny.

Sázka na kvalitu

Na trhu se objevují různé druhy trampolín, dokonce i hodně levně varianty. Kvalita a bezpečnost by však měla být na prvním místě. Zjistěte si, zda má trampolína potřebné certifikáty bezpečnosti a technické kontroly.

 Tloušťka trubek ocelové konstrukce

Pokud budou ocelové trubky konstrukce kvalitní, můžete počítat s dlouhou životností a celkovou kvalitou. Levné a nekvalitní druhy trampolín mají konstrukci z kovového odpadu, čímž je ovlivněna životnost a pevnost trampolíny.

Ošetření konstrukce u trampolíny

Trampolíny se vyrábějí z ocelových trubek, které se ohýbají do požadovaného tvaru. Musí se povrchově upravovat, aby nedocházelo ke korozi. Některé trampolíny se ošetřují černou práškovou barvou nebo galvanizací – takto je zaručena dlouhá ochrana proti korozi a životnost.

Sváry trubek konstrukce

Konstrukce musí být pořádně svařena, protože na sváry se vykládá velký tlak. V případě nekvalitního provedení sváry prasknou. U levných trampolín se lze setkat s T-konektorem, cena je posléze nižší, ale bezpečný provoz je nedostačující.