Jak vybrat trampolínu na zahradu – dalších 5 rad

radyweb.cz

Ochranný kryt pružin

Na ochranném krytu pružin skutečně hodně záleží, protože zabraňuje případným zraněním. Záleží rovněž na výplni ochranného krytu. Ochranný kryt musí zajistit odolnost počasí a povětrnostním podmínkám.

Tvar ochranného krytu pružin

Hodně záleží i na tvaru ochranného krytu. Levné trampolíny mají kryt jen položený na pružinách, anebo se přichycuje provázky. Hrozí zde velké riziko úrazu – hlavně zapadnutím nohy nebo ruky mezi pružiny. Dobré jsou trampolíny se speciálním uchycením krytu, který schová všechny pružiny.

Plachta na skákání

Skákací plachta je důležitou součástí. Kvalitní trampolína vás díky skákací plachtě vymrští mnohem více, než je tomu u nekvalitních trampolín. Skákací plachta by měla mít hladký povrch.

Ochranná síť trampolíny

Jde o významný bezpečnostní prvek. U nekvalitních druhů trampolíny je ochranná síť přišita k návlekům na tyče, což vede k rozpárání a k padání sítě. Nejsou pružné a mají nízkou hustotu ok – rychle se roztrhnou.

Nosnost trampolíny

Parametry a kvalita konstrukce určuje nosnost trampolíny. Platí, že čím víc je trampolína robustnější, tím je vyšší nosnost.