Jak si vybrat uklízečku

radyweb.cz

Málokoho baví otročit vlastní domácnosti tím, že neustále otírá prach, myje okna, luxuje nebo poklízí rozházené věci. Sice se nepochybně jedná o činnosti, které je potřeba vykonat, ale i tak nejsou nijak oblíbené. Naštěstí existuje řešení, které není příliš finančně náročné a současně je velmi efektivní. A tím je paní na úklid.

Co lze získat

Platí jednoduché pravidlo, které říká, že za vaše peníze byste měli dostat to, co jste si objednali. Proto je vhodné vybírat paní na úklid s referencemi, abyste nešli zcela do neznáma. Dále je vhodné si předem určit, jak často k vám bude uklízečka docházet a jaké druhy prací bude vykonávat.

Pod pojmem úklid domácnosti si totiž každý člověk představí něco jiného. Proto vám přinášíme přehled nejčastěji požadovaných činností:

  • Mytí nádobí, oken a podlahy.
  • Luxování
  • Otírání prachu
  • Žehlení
  • Zalévání pokojových i venkovních rostlin
  • Praní
  • Uklízení rozházených věcí a jejich zarovnání do poliček a skříněk

Jenom dobrá reference nemusí být záruka

Ať již se jedná o úklid Praha nebo jinde, vždy je potřeba se zaměřit na větší počet parametrů, jak si vybrat paní na úklid. Reference jsou zcela jistě velmi důležitým ukazatelem, ale zrovna tak může hrát roli délka praxe. Zkušenější uklízečka si totiž obvykle poradí s různými složitými situacemi, se kterými se může potkat. Stačí, když během vaší dovolené praskne voda nebo přijdou kroupy, které poškodí rostliny.

Nakonec jsou důležité i vzájemné sympatie. Přesto si pamatujte, že nejde o člena rodiny ( i když se jím v budoucnosti stát může). Stále se jedná o placenou službu. První dojem ze setkání nemusí být přesný – někdo se plnohodnotně projeví až po delší době.

Jestliže již spolehlivou paní na úklid seženete, chovejte se k ní slušně. A aspoň občas jí dejte najevo, že si jí vážíte. Peníze jsou sice její hlavní motivací, ale nikoliv jedinou. Dobré vztahy se vám můžou několikanásobně vrátit.

Reklamní článek