Jak si poradit s nachlazením?

radyweb.cz

Máte pocit, že na vás začíná něco lézt a v žádném případě si nepřejete, aby vás zastihla chřipka či v lepším případě viróza? Skvělý návod, jak na to, naleznete právě v dnešním článku. Ten kdo je připraven, není zaskočen.

Sledujte váš zdravotní stav a i pouhým náznakům, věnujte pozornost. Je vám chladno či se cítíte vyčerpáni, i když jste vyspali do růžova? Zatáhněte brzdu a spíše odpočívejte. Čeká na vás kupa prádla na žehlení nebo potřebujete uklidit ve špajzu? Věřte, že práce ještě nikdy nikomu nikam neutekla. Z tohoto důvodu zalehněte do postele, i když ještě není čas na spaní. Zachumlejte se pod deku a pořádně si odpočiňte. Pouštějte si optimistické filmy nebo dočtěte aktuálně rozečtenou knihu.

Zapomeňte na chvíli na balené vody a svěřte se do péče čajových dýchánků. Vsaďte na čerstvě nastrouhaný zázvor, který dezinfikuje a pročišťuje organismus. Proti kašli se vřele doporučuje cibulový odvar s medem – důležité je, aby měl kvalitu, což má např. tento med od včelaře Praha. Přírodní nápoj vypijte vždy teplý, aby vás dokázal zahřát. Neopomeňte také na teplé ponožky a rovněž na pravidelné větraní v místnosti, ve které pobýváte. Bacily musí pryč!

Pokud nechcete do těla rvát chemii a jiné tlumicí léčiva, nechejte volný prostor pro přírodní alternativu. Lžička s medem a přídavkem citronové šťávy umí doslova zázraky. Klidně ji konzumujte i

v případě, že se cítíte naprosto skvěle. Protože předcházet nemocím je lepší než je po té složitě a dlouhodobě léčit. Dodržujte dostatečný pitný režim, aby škodliviny, viry a jiné, tělo prostě opustily.