Jak se vyhnout vysokým nákladům za topení?

radyweb.cz

Teplých dní před námi ubývá a ty studené se blíží. S tím se blíží zároveň i začátek topné sezóny. Ceny tepla každý rok stoupají a současné trendy nenapovídají, že by tomu mělo být v budoucnu jinak. Proto je načase přemýšlet o nějakém koncepčním řešení, jak náklady za energie snížit. Kromě zateplení domu, které je dnes již poměrně běžné, to může být například pořízení systému decentrálního větrání s rekuperací. Povězme si o něm a jeho výhodách více.

Co tento systém umí?

Systém funguje na prověřených a naprosto přirozených principech. Větrání probíhá decentrálně, to znamená pomocí větracích jednotek rozmístěných po celém větraném objektu. Tyto větrací jednotky nevětrají pořád, nýbrž provádí tzv. rekuperaci. To je větrání pouze v krátkých a předem stanovených fázích. Tyto fáze jsou řízeny centrálním regulátorem. Kromě toho mají jednotlivé větrací jednotky filtry, díky kterým pomáhají zbavovat dům bakterií, plísní a roztočů.

Jak vám decentrální větrání a rekuperace vzduchu pomohou?

Již z popisu systému jsou viditelné některé jeho přínosy. Větrání probíhá průběžně a ne najednou, takže můžete výrazně ušetřit na vytápění. I samotný provoz systému je velmi levný. To, že nedochází k teplotním šokům, je také prospěšné pro vaše zdraví. Stejně jako je pro vaše zdraví prospěšné, že díky filtrům ve větracích jednotkách je v domě daleko čistější vzduch.

Kde větrací systém s rekuperací sehnat?

Prodejců je hned několik. Jedním z nich je společnost A-Invent (zastupující německého leadera trhu inVENTer). Její systémy si můžete objednat pomocí poptávkového formuláře na webových stránkách. Tam vyplníte informace o svém objektu a zaměstnanci vám zdarma vypracují návrh rozpočtu a model rozmístění větracích jednotek v domě. Instalaci obstarají certifikovaní partneři, které má společnost po celé České republice a Slovensku.

Reklamní článek