Jak se váže kravata

radyweb.cz

Uvázat kravatu je pro někoho záležitostí na dvě minuty, pro jiného zase velkým hlavolame. Naučit se přitom uvázat kravatu není nic složitého, stačí se naučit základní postup. V tomto článku vám přinášíme návody krok za krokem, jak uvázat kravatu dvěma způsoby. Je jen na vás, pro jaký druh vázání se rozhodnete. Oba vypadají ve výsledku skvěle a uvázat kravatu s nimi není nic náročného.

Windsorský uzel

Pokud si chcete uvázat kravatu, která bude vypadat skvěle a vázání přitom nebude velkým hlavolamem, volte tzv. windsorský uzel. Jde o druh trojúhelníkového vázání kravaty. Toto vázání vypadá ve výsledku opravdu dobře. Pokud se chystáte na pracovní pohovor nebo do vážnější společnosti, volte právě tento typ uzlu, nikoliv jednodušší s horším vzhledem. A jak tedy na něj? Nejprve si kravatu připravte. Omotejte si ji kolem krku tak, aby čouhaly oba konce. Jeden z nich má být asi o 30 centimetrů delší než ten druhý. Z obou konců vytvořte tvar X a široký konec kravaty podvlékněte pod vytvořenou mezeru. Poté, co protáhnete otvorem široký konec, vraťte jej zpět do levé části hrudi. Spodem poté opět širokou část protáhněte na pravou stranu, otočte na levou opět vytvořenou mezerou protáhněte nahoru. Poslední krok je již jednoduchý. Široký konec kravaty protáhněte dolů uzlem, který se vám vytvořil. Uvidíte-li celý postup na obrázcích či ve videu, vše vám přijde jednoduché.

Rychlý uzel

Pokud potřebujete uvázat kravatu opravdu rychle, můžete uvázat rychlý uzel, který sice nevypadá tak dokonale jako windsorský, ale své účely splní. Začátek vázání se provádí stejně jako u předchozího návodu. Přetáhněte kravatu kolem krku a vytvořte X. Široký konec protáhněte pod krátkým doprava a poté přesuňte na druhou stranu. Opět široký konec podvlečte vytvořenou mezerou a skrz uzel, který vznikne, jej protáhněte dolů. To je vše!

Představili jsme vám tak dva způsoby, jak uvázat kravatu. Jeden byl složitější a druhý rychlejší a jednodušší. Je jen na vás, pro jaký se rozhodnete. Pokud si z tohoto návodu nejste vázáním zcela jisti, podívejte se na některé z mnoha instruktážních videí.