Jak prodloužit opálení

radyweb.cz

Znáte to, celý rok se těšíte na dovolenou, až své tělo vystavíte slunečním paprskům. Povedlo se, vaše pokožka je krásně opálená a má zlatavý nádech. Tohle je sen asi každé ženy. A každá žena chce, aby toto zlatavé opálení vydrželo na vašem těle co nejdéle, ideálně napořád. Samozřejmě to jde, ovšem solárium je ideální způsob jak toho docílit a být tak hezky opálená po celý rok. Pokud se však chcete vyvarovat soláriu, není to však tak jednoduché a bez pravidelného dodržování pár rad bude za pár dní opálení blednout a blednout. Opálení prodloužíte těmito pár způsoby.

Mažte se

Dokonale hydratovaná pokožka, jen taková pokožka dokáže být dlouho neporušená a snědá. A začněte s tím už na dovolené. Po návratu od moře či od vody se vždy osprchujte a tělo poté důkladně namažte přípravkem, který bude obsahovat složku aloe vera či panthenol. Obě složky mají výrazný regenerační účinek a působí do hloubky vaší kůže. Každý den se pak po návratu z dovolené namažte tělovým mlékem, jak jste zvyklá z dřívějška. Jedině hydratovaná kůže, která je dostatečně vláčná nemá tendenci se odlupovat.

Peeling

Opálení a pleeling k sobě nejdou dohromady a mnoho žen si myslí, že když jsou opálené, peelingu se musí vyhnout obloukem, protože složky v peelingu obrušují opálení. Tohle je jeden velký mýtus a jednou pro vždy na něj zapomeňte! Peelingem se pouze odstraňují odumřelé buňky, které mohou způsobit našedlé zbarvení pokožky. Peelingem je všechny odstraníte a vaše snědá pokožka bude ještě zářivější.

Užívejte beta-karoten

Potravinové doplňky ve formě tabletek či kapslí s obsahem beta-karotenu opravdu fungují. V lékárně je možno takovýto přípravek zakoupit. Užívat je musíte začít ještě předtím, než vyrazíte na pláž. Asi měsíc až dva předem. Beta-karoten vás do určité míry ochrání před spálením a zároveň také prodlužuje opálení o několik týdnů. Samozřejmě při opalování musíte používat opalovací přípravky, není to tak, že pokud užíváte beta-karoten, nemusíte se mazat opalovacími přípravky a nespálíte se. Nebojte se také do potravinových doplňků investovat, vyplatí se vám.

Pitný režim

Ač se to zdá nemožné, bez pitného režimu se člověk neobejde. Pokud nebudete pít dostatečné množství tekutin, vaše pokožka nebude vláčná, hebká a zdravá. Vyvarujte se pití slazených nápojů. Pro pokožku je dobré pít vodu či neslazené nápoje.