Jak potrestat papouška

radyweb.cz

Máte-li doma papouška, jistě nám dáte za pravdu, ne vždy poslouchá na slovo. To je ale velká chyba, papoušek by měl být hodný. Papoušci jsou ale tvrdohlavá stvoření a i když jsou schopni naučit se mnohé příkazy, když se jim zachce, budou si dělat, co chtějí. Z toho důvodu je také na místě jim prohřešky netolerovat, ale pořádně je za ně potrestat. Na papoušky fyzické tresty příliš nefungují, pojďme se podívat, jak papouška potrestat.

Ústní napomenutí
Jeden ze základních pravidel při trestání papouška je dobře rozvinutá komunikace. Pokud chcete, aby papoušek věděl, že dělá něco špatně, je třeba na něj neustále mluvit a při oné špatné činnosti zvolat nějaký pokřik. Doporučujeme zvýšit hlas. Hlavně trestejte a napomínejte papouška vždy jedním a tím samým pokřikem, naučí se jej tak chápat. Pokud je vás v rodině víc, všichni byste měli používat jen jeden druh pokřiku na papouška.

Zavřít do klece
Pokud si papouška vytáhnete ven z klece a chcete ej naučit nějakým novým kouskům nebo si s ním jen pohrát nebo ho nechat proletět, je především ze začátku výchovy potřeba počítat s tím, že bude klovat. Pokud na klování nezabírá ani okřiknutí, bez obavy jej opět zavřete do klece. Papoušek velmi brzy pochopí, že když se bude chovat špatně, zavřete jej do klece. Bude se tak snažit být poslušný.

Kropení vodou
Někteří papoušci nereagují zrovna přívětivě na to, když na ně šplíchnete trochu vody. Je to tak ideální prostředek k tomu, použít to jako trest. Pokud vás bude zlobit nebo příliš křičet bez přestání, šplíchněte na něj trochu vody. Dělejte to vždy, když vám bude vadit jeho chování.

Fouknutí
Dobrým řešením pro trest papouška je také jemné fouknutí. Pokud na papouška fouknete, moc se mu to líbit nebude. Začne se vztekat, zkrátka to bude něco, co pro něj zrovna nebude příjemné. Pokud vás tedy zlobí a chcete ho trochu zklidnit, foukněte na něj z dálky a uvidíte, že si své chování rozmyslí velmi brzy.

Pro trestání papouška máte opravdu celou řadu možností. Nemusíte se tak omezovat jen na jeden typ trestů, můžete je i vzájemně kombinovat.