Jak postupovat při výběru matrace

radyweb.cz

Kvalitní spánek je zárukou dobrého zdraví a také schopnosti dlouhé fyzické aktivity. K tomu, abyste se dobře vyspali, potřebujete matraci „šitou na míru“ přímo pro vás. Jak ji tedy správně vybrat?

Bez vyzkoušení matraci nekupujte

Jednoznačným kritériem pro nákup je možnost si matraci na vlastní kůži vyzkoušet. To ovšem neznamená si na ni sednout nebo i lehnout na pár vteřin. Při výběru kvalitní matrace si dejte na čas. Klidně se v prodejně, která se specializuje na bydlení a matrace pohodlně natáhněte a stravte na matraci delší dobu. Otestujte, jak se bude chovat při změně pozice. Poloh vyzkoušejte dostatečné množství. Ovšem ani to, že se na ní budete cítit pohodlně neznamená, že je to ta pravá. Nezapomeňte ani na kritéria, jenž uvádíme dále.

Přiměřená elasticita

Rozlišovat různou tvrdost matrací vám nejlépe pomůžou odborní prodejci. Pro lehké osoby spící spíše na zádech nebo břichu jsou vhodnější měkké matrace. Těžší jedinci a lidé spící na boku ocení tvrdší matraci. Přesto se vždy ještě přesvědčte, kolik má ještě matrace takzvaných opěrných zón. Opěrných zón by mělo být alespoň 5, lépe 7. Jejich počet a způsob rozmístění výrazně ovlivňuje, jak se matrace prohýbá.

A co materiál?

Pro výrobu matrací se v současnosti používá hodně různých materiálů s odlišnými vlastnostmi. Za všechny jsme si pro vás vybrali 3, jenž patří mezi hodně oblíbené. Mezi nejkvalitnější v tomto směru patří ortopedické taštičkové matrace. Ty se vyznačují velmi dobrou kombinací komfortu a zdravotní prospěšnosti. Zajímavé jsou i matrace ze studené pěny, jenž se dokážou perfektně přizpůsobit poloze lidského těla. Milovníci ekologie si zase můžou pořídit matraci z bio pěny. Ty jsou ohleduplné k přírodě a mají skvělé antibakteriální vlastnosti.

Ještě vás musíme upozornit, že by bylo velkou chybou, kdybyste si správně vybrali matraci a zapomněli na vhodný rošt. Rošt totiž kvalitu spaní také významně ovlivňuje. Ale roštům do postele se budeme věnovat zase někdy jindy.

Reklamní článek