Jak postavit svépomocí posed 2/2

radyweb.cz

Jak na střechu?

Pro jednoduchost postačí střecha rovná, s mírným spádem. Postup její realizace by měl být stejný, jako je tomu v případě podlahy. Pouze nezapomínejte na využití vhodné krytiny. Dobré je použít materiály, které zaujmou svou celkovou kvalitou v případě ochrany před deštěm. Pokud jde i o jednoduché použití, je volbou číslo jedna rozhodně lepenka.

Okna a dveře

Pokud stačí jednoduchý posed, tak mohou být alternativou pouze otvory, na které je dobré myslet už při realizaci stěn. Pokud má jít o posed kvalitní a moderní, není problémem jít cestou toho, že do něho třeba prosklené okno, nebo i klasické dveře na pant a na zámek vsadíte. Postup je stejný, jako u každé jiné stavby.

Žebřík pro přístup na posed

Bez něho byste se do posedu jenom velmi těžko dostávali. Jak ho vyrobit? Plně vám postačí například silnější kulatina z lesa, kterou pobijete prkny, nebo také další, na menší kusy nařezanou kulatinou. Následně už stačí žebřík k posedu jenom opřít, a pokud se vám po něm podaří vyšplhat nahoru, máte jistotu, že se vám stavba dokonale povedla a posed se stabilní, bezpečný a díky dřevu do přírody také dobře zapadne.