Jak postavit svépomocí posed 1/2

radyweb.cz

Kozlíkový podstavec je nejdůležitější část stavby

Když je stavěn posed, který je umístěný volně v přírodě, jsou nesmírně důležité jeho základy. Jako dobrá a dlouhodobě odzkoušená volba se jeví kozlíkový podstavec. Ten je vytvořený čtyřmi silnými trámy, které jsou umístěné v zemi a tvoří samotný základ každého posedu. Tyto trámy jsou navíc ještě zpevněny několik příčkami, což výrazně zvýší stabilitu posedu.

Podlaha posedu

Pamatujte, že jednotlivé trámy by měly být dlouhé tak, aby jejich konec sahal do oblasti plánované střechy posedu. To umožní lépe realizovat samotnou budku. Na jednotlivé trámy připevněte obvodovou konstrukci, na kterou začnete postupně umísťovat podlahu. Ani zde rozhodně nezapomeňte na dostatečné zpevnění. Ideálním materiálem je dřevo, a to pro jeho:

·         Vysokou nosnost
·         Velkou odolnost
·         Dlouhou životnost

Pokračujte stěnami

Pokud je pevná podlaha hotová, dá se říci, že podstatnou část návodu jak postavit svépomocí posed máme za sebou. Nyní je třeba zaměřit se na obvodové zdi. I zde pomohou trámy, ze kterých byly konstruovány základy. Stěny mohou být jednoduché a plně postačí jenom jednoduše přibít na posed prkna, díky čemuž je požadované zázemí pro myslivce plnohodnotně vytvořeno.