Jak pěstovat ředkvičky

Chtěli byste mít možnost pěstovat vaši rostliny či zeleninu takřka po celý rok? Rádi byste zvýšili efektivitu pěstování? Jasnou volbou se tak stává skleník, který není zázrakem, jen dokáže využít plný potenciál, který nám příroda nabízí. Skleník je pak ideální volbou pro pěstování takových rostlin, které potřebují více vlhka. Díky uzavřenému prostoru je také zajištěna vyšší teplota, kterou mnohé rostliny potřebují.
Správný skleník je základem úspěchu
Ačkoliv tento článek není orientován pro výběr skleníku či jeho výrobu, je nutné zmínit, že jeho správná konstrukce a umístění je zásadní pro dosažení kýženého výsledku. Především je nutné, aby mohlo dovnitř skleníku dopadat co nejvíce slunečního světla, současně však musí izolovat teplo, které se dovnitř dostane, to by také nemělo zbytečně unikat pryč. Skleník by měl být pevné konstrukce, ať už je profesionální výroby či podomácku vyrobený. Existují také různé velikosti, nejmenším typem skleníku je pak pařeniště.
Skleník je ideální pro pěstování sazenic
Ve skleníku si můžete snadno předpěstovat plodovou zeleninu, stejně tak i některé letničky. Do května by měly být sazenice právě ve skleníku, jelikož do té doby se mohou stále objevit malé mrazíky především v nocích. Díky skleníku můžete ochránit vaši zeleninu či rostliny před mrazíky. Po květnu můžete již bez jakýchkoliv starostí přesunou sazenic do venkovních zahrádek.
Rajčata, okurky i papriky ze skleníku
Skleník je ideálním místem pro pěstování většiny druhů zeleniny. Nejčastěji se pěstují rajčata, okurky a papriky. Je však nutné předem si zjistit, který druh zeleniny je právě pro pěstování ve skleníku ideální. Doporučuje se každým rokem zakupovat nové kvalitní osivo, v případě, že použijete semena z minulé setby, riskujete mnohem menší úrodu než v předchozí sklizni.