Jak ochránit rostliny na balkoně nebo na terase proti chladu

radyweb.cz

Jestliže máte rostliny na balkoně nebo na terase a chcete, aby přežily zimu, měli byste jim pomoci a na zimu je připravit. Jak na to vám poradíme v našem článku.

Zlepšete izolace od země

Prvním krokem, kterým byste mohlirostlinám pomoci, je jejich odizolování od chladu a také vlhka zespodu květináče. To můžete vyřešit poměrně jednoduše – postavte je na silnou desku polystyrenu.

Zimní foliovník

Rostlinám můžete vytvořit lepší prostředí tak, že jim vytvoříte provizorní foliovník, do kterého rostliny umístíte. Tím můžete eliminovat riziko nejenom chladu, ale částečně i vlhkosti. Každopádně je potřeba myslet na to, že rostliny nikdy nesmíte zabalit celé, ale že vždy potřebují určitý prostor na vzduch a částečný přístup okolní teploty, jinak hrozí, že zimní klidové období ukončí dříve, než okolní příroda a jejich předčasné jaro může znamenat jejich konec v důsledku zrmznutí.

Obalit květináč folií

Některým odolnějším druhům může bohatě stačit, pokud jim obalíte květináš folií, která může trochu přesahovat, aby i vrchní kořeny byly lépe kryté.

Termoizolační nádoby

V hobby marketech můžete koupit specializované termoizolační nádoby, do kterých rostlinu i s květináčem umístíte a ta dokáže rostlinu ochránit před změnami počasí.

Obecně také platí, že byste měli na zimu umístit rostliny do té části balkonu nebo terasy, kde bude více chráněná před větrem, deštěm, vlhkem a sněhem. Vhodné není ani místo kde táhne a proudí vzduch.