Jak na kočičí chlupy?

radyweb.cz

Máte doma kočku? Tak to jistě znáte. Chlupy jsou na kobercích, oblečení, sedačce, prostě všude. A jsou tam stále ačkoliv se všemožně snažíte, aby tam nebyly. Pokud jste ještě svůj boj nevzdali, mám pro vás pár zaručených rad.

Chlupy na kočce
Omezit množství chlupů v domácnosti jde nejúčinněji, když začnete od původce. Nejste-li zrovna milovník bezsrstých koček plemene sphynx a kafe už si ani bez chlupů nevychutnáte, pravidelným kartáčováním svého chlupatého miláčka jej zbavíte odumřelých chlupů dřív než začnou poletovat po domácnosti. V období línání je třeba česat mnohem častěji, jelikož i množství právě vypadávajících chlupů je větší. Taky máte někdy pocit, že vaše kočka by už snad na sobě neměla mít ani chlup a přesto z ní pořád vyčesáváte hromady chlupů? Můžete zkusit furminátor. Je to kartáč, který má na každém hrotu malý háček a s ním vám půjde vyčesávání mnohem rychleji. Nedoporučuji ho ovšem používat u koček, pro které chystáte výstavní kariéru. Je opravdu účinný.

Chlupy na oblečení
Většina milovníků koček se přizpůsobila barvou svého oblečení kožíšku svého mazlíčka. Velmi důležitý je také výběr materiálu. Vybírejte si z těch méně přilnavých. Ne každá bavlna na sebe lepí chlupy, jistě najdete tu správnou. Existuje mnoho různých válečků, které na sebe přilepí chlupy z oblečení. Také můžete použít kartáče se speciálním povrchem podobným plyši. Nebo obyčejnou izolepu. Do pračky se osvědčilo přidávat polyesterovou houbičku na mytí nádobí. A úžasná je sušička, která oblečení chlupů také zbaví.

Chlupy v domácnosti
Koberce i sedačky pořád dokola zbavujete chlupů pomocí vysavače? Zkuste si dokoupit speciální nástavec určený přímo na vysávání chlupů. I dnešní moderní robotické vysavače mají mezi sebou zástupce přizpůsobené úklidu kočičích a psích chlupů. Mírně navlhčenou gumovou rukavicí lze odstranit chlupy z čalouněného nábytku i povlečení.