Jak na depresi

radyweb.cz

Trápí vás již dlouhou dobu smutná nálada? Představíme vám účinné tipy, jak se z jejich pařátů vymanit. Zrealizujte naše tipy a začněte se znovu smát, protože smích je pro naši psychickou kondici opravdu nezbytný. Častý úsměv prodlužuje život a přispívá k dlouhověkosti. Zkuste tuto pro někoho maličkost zařadit do vašeho života a nahlédněte na svět trochu z jiné perspektivy.

Vyjeďte za zážitky
Vydejte se s rodinou nebo s partnerem na výlet a nasajte nové dobrodružství. Změna prostředí skvěle působí na starosti a proto se lépe vymaníte z obav a jiných špatných myšlenek. Také děti jsou báječnou náplastí na smutnou náladu. Jejich bezprostřednost a originalita umí zažehnat mnohé. Zkuste tuto léčbu v praxi a zase se usmívejte. V žádném případě, nezapomínejte na fotoaparát a foťte vše, co vám přijde krásné a zajímavé. Určitě se při promazávaní fotek více než nasmějete.

Popovídejte si s kamarádkou nebo se sejděte s rodinou
Najděte si čas na kafé s kamarádkou, máme na mysli tu, která vás nezahltí pesimismem. Právě naopak. Naladí vás na báječnou notu a při povídání se vaše chmury a starosti rozplynou. Čeká vás rodinná sešlost a vůbec nemáte na vaše blízké náladu? Nevadí, využijte jejich přítomnost a zavzpomínejte si na zážitky v dětství. Ihned vám bude lépe.

Obklopte se jasnými barvami
Zahalte stěny vašeho domova do optimistických tónů a řekněte „ne“ nudné bělobě zdiva. Jakékoli barva než bílá je pro navození dobré nálady potřebná. Nejvíce se však doporučují teplé odstíny jako zářivě žlutá, písková nebo lososová. Také se světle zelenkavou nešlápnete vedle!