Jak chránit vlasy

radyweb.cz

Zničené nebo dokonce vypadávající vlasy jsou noční můrou nejenom mužů, ale i žen. Naštěstí existuje několik způsobů, jak tomu zabránit, případně jak tento proces aspoň zpomalit.

Slunce pomáhá, ale i ubližuje

Málokdo ví, že nadmíra Slunce není jenom rizikovým faktorem pro naši kůži, ale i vlasy. Sluneční paprsky vlasy vysušují a tedy zhoršují jejich stav. Je tedy vhodné, alespoň v hodinách s největším výskytem UV záření, nosit vhodnou pokrývku hlavy.

Fénování jako spolehlivý ničitel kvality vlasů

Další komplikací pro kvalitu vlasů je přemíra tepla. Ta obvykle přichází jako důsledek celoročního pravidelného mytí vlasů, jenž je následováno umělým vysoušením prostřednictvím fénu s vysokými teplotami foukajícího vzduchu. Pokud chcete svým vlasům prospět, zvolte nejnižší stupeň teploty při foukání a dodržujte 15 cm vzdálenost fénu od hlavy.

Vhodná strava

Vlasy jsou součástí lidského těla a je proto logické, že potřebují adekvátní výživu. Mezi nejdůležitější prvky patří vitamíny na vlasy. Mezi všemi můžeme zmínit skupinu vitamínů B. Zapomínat byste ovšem neměli ani na zinek nebo omega 3 mastné kyseliny.

Chlorovaná voda

Chlor ve vodě nás sice chrání před různými mikroorganismy a tedy chorobami, ale pro vlasy není chlorovaná voda vhodným prostředím. Nadmíra chloru totiž narušuje jejich strukturu a tím dochází k jejich poškozování. Největším rizikem jsou veřejné, ale dokonce i soukromé bazény. Proto to se zbytečným namáčením nepřehánějte.

Barevné úpravy vlasů

To, že barvení a odbarvování vlasů patří mezi největší zdroje jejich ničení, je známá věc. Přesto si tuto úpravu vlasu zejména většina žen nedokáže odpustit. Je to škoda, zkuste si uvědomit, že přírodní krása je zcela přirozená.

V případě, že vám nejrůznější postupy na záchranu vlasů nepomůžou, nezoufejte. Stále je k dispozici transplantace vlasů. Pokud o transplantaci uvažujete, neváhejte navštívit odborníka. Ten vám doporučí nejvhodnější metodu.

Reklamní článek