I kočky si zaslouží správné krmivo

radyweb.cz

Kočky jsou čím dál více klasickými domácími mazlíčky, kteří se kolikrát za celý život nedostanou ani mimo byt. Zatímco na venkově mají kočky neustálý pohyb a díky možnosti ulovit si myši i relativně pestrou stravu, kterou si díky kombinaci krmení ze strany majitelů a lovu v podstatě nastavují sami, jejich městské kolegyně to mají jinak. Jsou totiž zcela závislé na tom, co jim jejich lidští kamarádi připraví k jídlu.

Granule můžou nabídnout komplexní výživu

Kompletní krmivo pro kočky ve formě granulí existuje a proto by ho měli majitelé těchto zvířecích mazlíčků nepochybně co nejvíce využívat. Jeho nabídka je poměrně široká a myslí na kočky ve všech směrech. Jejich majitelé by si proto vždy měli pečlivě přečíst, pro jakou kočku jsou nabízené granule vhodné. Vyrábějí se totiž různé směsi rozlišené hlavně podle:

  • věku kočky (koťata, dospělé kočky, kočičí senioři)
  • zdravotního stavu (kočky trpícími alergiemi, zažívacími problémy, kožními nemocemi apod.)
  • obézní kočky
  • těhotné kočky

Specialita – krmivo pro sterilizované kočky

V nabídce krmiva jsou dokonce k dispozici správné granule pro sterilizované kočky. To je pro majitele koček velmi důležitá informace, protože ke sterilizaci těchto miláčků dochází velmi často. Ta s sebou vedle mnoha výhod přináší i určitá zdravotní rizika, které mají na kočky nepříjemné dopady. Mezi nejobvyklejší důsledky sterilizace koček patří zvýšené dispozice k nadváze a k nemocem močových cest. Složení speciálního krmiva pro sterilizované kočky na tyto rizika myslí.

Například proti obezitě je v granulích více vlákniny, která zvyšuje pocit sytosti. L-karnitin zase podporuje spalování tuků. Velmi důležité je i celkové složení krmiva, protože má vliv na pH moči. Tyto speciální granule ho snižují, čímž se snižuje riziko vzniku močových chorob.

Jak vidíte, při nákupu krmiva pro kočky se rozhodně vyplatí přemýšlet a důkladně si přečíst rozdíly mezi jednotlivými výrobky.

Reklamní článek