Má smysl hifi věž nebo stačí hudba z pc

Velikost textu: A A A

Má smysl hifi věž nebo stačí hudba z pc

Ilustrační foto

 Hudba provázela a stále provází život většiny z nás. Prakticky každý člověk si bez ní nedovede svůj život ani představit. Moderní možnosti přehrávání hudby jsou různé a každý z nás si určitě najde tu svou cestu. Klasiku představují zejména hifi věže, které se v minulosti nacházely ve většině domácností. Dnes už naopak ustupují a často dokonce v modernějších interiérech úplně absentují. Proč tomu tak je?

Hudba z PC boří tradice

Hi-fi věže ustupují především proto, že se neustále častěji objevují domácnosti, které kladou důraz spíše na počítače a hudbu si pustí z nich. Je to pohodlnější, protože na počítači přesně vidíme, jakou hudbu si pouštíme a můžeme si navíc stahovat písničky i z internetu. Klasikou jsou i videoklipy k písničkám, která vám hifi věž zvládne jen velmi těžko. Počítač je zkrátka pohodlný. Ten pravý poslech ale z hlediska ozvučení místnosti poskytnout nemůže!

Hifi jako klasika

Koupě hifi věže dnes není ale ničím tak neobvyklým, protože mnozí lidé si chtějí dopřát maximálně kvalitní stereo zvuk. Ten počítače jen tak nabídnout nemohou. Hifi věže také v interiéru mohou působit jako jeho jednolité součásti, takže není zapotřebí je uklízet ani stěhovat. Roztažený notebook v obývacím pokoji zejména při návštěvě nevypadá příliš dobře a připomíná spíše pracovní prostředí.

Počítač propojený s hifi věží

Výbornou volbou je i propojení klasického počítače či notebooku s hifi věží. Pokud tak učiníte třeba bezdrátovou technologií, pak je poslech fenomenální a vy si můžete přehledně pouštět skladby dle vlastního uvážení. Ideální záležitost představují hlavně hifi věže disponující velkými reprobednami. Ty jsou schopny poskytnout zvuk v 3D podobě. Pohodový a ničím nerušený poslech je tak zaručen. Stačí si jen lehnout na pohovku a zaposlouchat se.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: počítače, hudba

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak psát všemi deseti

Psaní všemi deseti je velmi efektivní a kdo to zvládne, získává časový náskok před ostatními. Naučit se to může opravdu každý.…

Jak psát písně

 Muzika nás obklopuje takřka všude a skoro pořád. V rádiu, v televizi, v autobusech, v práci, v obchodním…

Jak vybrat dobrý notebook

 Výběr notebooku je dobré si promyslet a nebrat hned první, který je po ruce. Myslete na to, že notebook je investice…

Jaký druh kytary si vybrat

 Jestliže jste se rozhodli, že se naučíte hrát na kytaru, jednou z prvních otázek, o které byste měli přemýšlet, je…

Vybíráte laserovou tiskárnu? Na toto nezapomeňte!

 Tisk s kompatibilními toneryK dispozici jsou tzv. kompatibilní tonery zajišťující kvalitní tisk ve spojení…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt