7 rad, jak se bez problémů přestěhovat

Velikost textu: A A A

7 rad, jak se bez problémů přestěhovat

Ilustrační foto

 Stěhování je noční můrou téměř pro každého. Spousta ztracených věcí, nepořádku. Jak se přestěhovat co nejrychleji, bez problémů a bez velkých stresů? Přinášíme 7 rad, které vám s tím pomohou.

Popsané krabice

Jedna z nejdůležitějších věcí při stěhování. Drobnosti, předměty i malý nábytek ukládejte do krabic. Pro snadný převoz je ideální zvolit jednotný formát krabic. Doporučujeme do krabic společně umísťovat ty předměty, které spolu nějak souvisí. Nezapomeňte krabici popsat. Ideálně ve formátu název místnosti – konkrétní místo, např. „obývací pokoj – pracovní stůl“.

Pečlivé balení

Nepodceňujte přípravu. Všechny křehké předměty zabalte buď do bublinkové fólie, novin nebo igelitu. Ty nejkřehčí věci můžete umístit do krabic, vycpaných polystyrenem.

Pozor na drobnosti

Především drobnosti se velmi rády ztrácejí. Před přípravou stěhování si tak nachystejte hned několik menších plastových krabiček (klidně primárně určených na potraviny), do kterých tyto drobnosti uložíte. Tyto krabičky pak můžou putovat do velkých banánovek.

Udělejte si čas

Není nic horšího, než si pro stěhování vyhradit jen několik hodit času a pak pospíchat. Vezměte si v den stěhování dovolenou a věnujte tomu dostatek času. Čím více času budete věnovat přípravě, tím hladčeji a rychleji proběhne samotné stěhování.

Zjistěte množství věcí

Ať již máte v plánu podniknout stěhování za pomoci odborné stěhovací firmy nebo svépomocí, vždy předem odhadněte objem práce. Je to důležité kvůli prostředku, kterým budete věci přepravovat.

Seriózní firma

Pokud se rozhodnete při stěhování využít pomoci odborníků, nejprve si zjistěte zpětnou vazbu. Nejlepší je využít služeb firmy, se kterou má někdo z vašich blízkých zkušenost. Pokud ne, zjistěte si, jsou-li pojištěni a jakým stylem kompenzují případné ztráty či zdevastovaný majetek.

Zbavte se zbytečností

Na závěr jednu praktickou radu, která vám může usnadnit spoustu práce. Pokud při přípravě na stěhování a při balení budete rovnou vyhazovat zbytečnosti, ušetříte tak mnoho práce při nastěhování nového obytného prostoru.

Mám se přestěhovat? Je tento byt pro mě vhodný? Najděte odpověď na otázky, které jsou pro váš život důležité. Horární astrologie je tradiční technika s praktickým využitím.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, bydlení, stěhování

Diskuze k článku: 2 příspěvků , nejnovější 15.12.2016 11:55:26

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
topenarkaja | 15.12.2016 11:55

No, ona položka "seriozní firma" asi dělá tak 90 % stěhování, takže by asi bylo ještě dobré sepsat objednávku osobně a zajít se podívat na vozový park stěhovací firmy, zda vůbec bude vyhovovat tomu objemu, kt. budete chtít stěhovat. Přece drahá piana nepovezete Avii :) Kolega stěhuje babičku teď, sice moc věcí nemá, ale nábytek je starší a drahý, zvolil si ProfiGroup (https://www.profigroup.cz/), a z toho co jsem viděl, vypadají velmi seriozně i ochotně.

blankAvatar
Anet | 07.12.2015 15:28

Když si čtu vaše rady, tak to vypadá, že jsem si jenom odškrtávala jednotlivé body. Krabice jsem sháněla už dlouho dopředu po všech známých, takže jsem byla dobře připravená, stejně tak velkou zásobou bublinkové fólie. Všechno jsem měla pečlivě popsané a zabalené, takže stěhování proběhlo bez jakékoliv újmy. A taky jsem dost protřídila věci a povyhazovala, abych je zbytečně nestěhovala do nového bydlení.N stěhování jsme si objednali stěhováky z firmy Tavočer, takže během jednoho dne bylo hotovo a všechno převezeno. A co se týče vybalování, tak to bylo asi horší než balení....ale dlouho mi to trvalo, protože jsem furt přemýšlela, kam co dám .)

Můžete si také přečíst

Barvy do interiéru a jejich vliv na naše pocity a nálady

Vliv barev na lidské pocity a nálady je neoddiskutovatelný. Proto hraje velkou roli i to, jakou barvu zvolíme do jednotlivých…

Zmimalizujte rodinný rozpočet a perte mnohem výhodněji

Zdá se vám, že šetříte téměř všude a víc už to zkrátka nejde? Možná se budete divit, ale také prát můžete ekonomicky a šetrně…

Tepelné čerpadlo vzduch, nebo voda?

 Jednou z prvních otázek, které musí každý zájemce o tepelné čerpadlo vyřešit, je způsob získávání tepla. Většinou se…

6 kroků, jak si zajistit peníze na bydlení za pár dní 1/2

 Vyřídit si úvěr na byt bývá obvykle nepříjemně zdlouhavé. Nemusí tomu tak být vždy. Vyřízení úvěru může trvat jen několik…

6 kroků, jak si zajistit peníze na bydlení za pár dní 2/2

 V první části jsme si vysvětlili první tři kroky, tedy výběr samotného finančního institutu, kde budete žádat…

Vpusťte do svého domova JARO!

Vpusťte do svého domova hravou jarní náladu. Připravili jsme pro Vás okouzlující jarní dekorace pro dům i zahradu tentokrát…

Designové pásky pro oživení každého interiéru

Slyšeli jste již někdy výraz WASHI pásky, nebo snad japonské pásky z rýžového papíru? (Ne, o jídlo tu vážně nepůjde.) Pak…

Výhodné srovnání cen plynu

Dodávky plynu ke koncovým dodavatelům nejsou cenově v žádném případě stejné. Mnozí lidé si bohužel stále myslí, že je tomu…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt