Dokončení a dalších 5 skvělých a užitečných rad, jak vybrat klimatizaci do bytu

radyweb.cz

Klimatizace pro byty

Do bytů běžného typu se používají dva druhy klimatizací – kompaktní jednotky nebo split jednotky. Splity si dále vyberete podle typu umístění – kazetové, podstropní, nástěnné a jiné. Dále je možné zvolit částečné nebo úplné větrání.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace bude odvádět teplo z místnosti díky ohebné hadici skrz okno. Celé klimatizační zařízení se umisťuje volně v prostoru a následně se přesouvá do jiné místnosti. Setkáte se také s dělenou mobilní klimatizací s vývodem skrz stěnu, ale bez možnosti volného přesunu.

Splity a multisplity

Jednotky klimatizace split se montují odděleně – vnější kompresor, vnitřní výparník. Na jednu vnější jednotku se připojuje i více vnitřních – jde o tzv. multisplit. Nejčastěji se používají nástěnné varianty.

Hlučnost splitů

Hlučnost u kompaktních a dělených mobilních klimatizací je mnohem vyšší v porovnání se splity. U splitů dělá noční režim přibližně 20 až 30 dB, u mobilních klimatizací cca 35 až 50 dB.

Klimatizace s větráním

Klimatizace s funkcí větrání mají mnohem vyšší ceny. Během větrání se upravuje teplota vzduchu dříve, než se dostane do klimatizované místnosti.