Co vše je třeba zařídit, pokud si chcete pořídit štěňátko?

radyweb.cz

Rozhodli jste se, že uděláte vašim ratolestem radost a nechali jste se přemluvit pro pořízení chlupatého mazlíčka? V každém případě vše pořádně zvažte, protože mít na starosti pejska je další várka odpovědnosti. V dnešní článku vám poradíme, co vše je potřeba zařídit a dokoupit, aby se pejsek u vás cítil v bezpečí a hlavně dobře.

Rychlý seznam pro všechny

  • Krmení, miska na žrádlo, miska na vodu
  • Pelíšek, popřípadě kotec a bouda
  • Náhubek, vodítko + psí známka
  • Produkty na péči o srst, kartáč
  • Sáčky na výkaly při procházkách a jiné

Právě výběr krmiva není vhodné podceňovat protože se jedná o jednu velmi důležitou položku, právě tato věc bude zrcadlit zdravotní stav chlupatého kamaráda. Štěně krmte výhradně krmivem pro štěňata, aby se předešlo všelijakým zdravotním komplikacím. Informujte se také na to, jaké krmivo pejsek konzumoval u daného majitele, od kterého jste si pejska pořídili. Pokud chcete přece jen přejít na jinou značku, vyčkejte alespoň 2 – 3 týdny než se pes zaklimatizuje. Samozřejmě si neváhejte předčít další odborné publikace na problematiku stravování štěňat a psů obecně. Informujte se také u veterináře nebo ve specializovaných prodejnách. Dnes můžete ušetřit nejen čas, ale také peníze tím, že objednáte dané krmivo na internetu.

Na pelíšek pro pejska (štěně) nezapomínejte, protože právě v něm bude malý pejsek vyrůstat ve spokojeného a dospělého tvora. Klidně pořiďte pelech větší, nebudete ho muset za pár měsíců vyměňovat. Při nákupu pelíšku kupte také obojek i vodítko spolu s náhubkem. Pomalu pejska na vodítko navykněte, aby si co nejrychleji zvykl.