Co odstraní zápach z lednice

radyweb.cz

Se zápachem v lednici se určitě potkal každý člověk a proto víte, že to není nic příjemného. Pokud se to stalo zrovna vám a nevíte si rady s tím, co dělat a jak odstranit zápach z lednice, je tento článek určený přímo pro vás. Prozradíme vám 4 možnosti, jak se zápachem v lednici pořádně zatočit!

1. Ocet na čištění lednice

Nejjednodušším přípravkem proti zapáchající lednici je ocet. Sám o sobě má silnou aromatickou štiplavou vůni, dokáže se zbavit každého zápachu a přitom je jedlý, jde také velmi jednoduše opláchnout obyčejnou vodou. Ocet je nejšetrnějším přípravkem pro čištění lednice, navíc je levný.

2. Savo

Nákladnějším a také agresivnějším přípravkem je savo, které je výrazně účinnější proti bakteriím a také proti zápachu. Savo je skvělým pomocníkem, je však třeba si uvědomit, že jde o chemickou látku, kterou musíte velmi pečlivě po nanesení umýt vodou, než do lednice dáte opět potraviny.

3. Plátky citronu odstraní zápach z ledničky

Pokud vás trápí zápach lednice, pomůže, naskládáte-li do ní na plátky nakrájený citron. Ten je totiž sám o sobě velmi aromatický, navíc má schopnost dodat celé lednici svěžest a typickou citronovou vůni. Ihned po otevření lednice poznáte rozdíl a bude do ní plátky citronu dávat již pokaždé!

4. Pohlcovač pachů do lednice

Na trhu můžete zakoupit nejrůznější pohlcovače pachů, které jsou přímo určené pro použití do lednic. Existuje několik provedení, které se liší použitým materiálem a technologií a s tím spojenou cenou a výkonem. Do menších lednic postačí i malé levnější pohlcovače, které si se zápachem snadno poradí.