Co dnes frčí při cvičení v posilovně 2/2

radyweb.cz

Stroje k posilování nohou

Posilování dolních partií zahrnuje stroje, kde lze provádět předkopávání nebo zakopávání v sedě. K výhodám strojů patří, že cvik se provádí tak, že je stoprocentní úhel mezi sedadlem a opěrkou zad, čímž je vyšší pohodlí. Tímto způsobem se posilují kvadricepsy bez omezování pohyblivosti nohou.

Leg Pressy a zanožování

Tlaky na nohy provádíte pomocí speciálních přístrojů, které se snadno používají a pracují v tichosti. Výhodou je, že polyetylénový nástřik na nožní plošině umí zabránit uklouznutí nohy z podložky a tedy nedojde k nehodě. Zanožování probíhá pomocí přístroje ve vzpřímené pozici, což je pohodlné a lépe se stimulují svaly.

Kardio stroje

Kardio stroje jsou v posilovnách velmi oblíbené a k nesporným výhodám je, že nejen zvyšují fyzickou kondici, ale také vylepšují srdeční činnost. Mezi kardio přístroje patří běhací pásy, rotopedy, spin kola nebo eliptické trenažery.

Stroje na posilování břicha

Břicho je problémovou partií u žen a mužů. Posilování břicha může probíhat pomocí zkracovaček na speciálním přístroji s oválným tvarem, kde se mění zátěž. Praktikuje se také přednožování na balónu, kdy záda opíráte o bosu.