Co dnes frčí a je trendy – světla do koupelny 1/2

radyweb.cz

Světla k zrcadlu

I když budete mít nainstalované centrální osvětlení v koupelně, pohled do zrcadla bude zastíněný. Zrcadlo musí mít samostatné osvícení pomocí speciálních svítidel, které se dávají na obě strany zrcadlové plochy. Světlo nesmí oslňovat a nemělo by se odrážet od zrcadla, jinak se vytváří oslepující efekty.

Centrální osvětlení koupelny

Do koupelny se nejvíce hodí teple bílé světlo. Centrální osvětlení vytvoří celkovou světelnou atmosféru v koupelně. Hlavní svítidlo se přisazuje ke stropu. Do koupelny se nehodí volně visící druhy svítidel. Populární jsou bodová světla, která se zapouští do sádrokartonového podhledu. Výhodou je, že výklopné provedení bodovek umožňuje osvícení každého koutu extra.

Bodová podhledová svítidla

Bodová podhledová svítidla se zapouští rovnou do stropu a nenarušují linii stropu. Postarají se také o dostatek světla. Tyto druhy svítidel využijete jako dobré osvětlení vany nebo sprchového koutu. Výběr správného svítidla do koupelny se řídí podle IP kódu a závisí na tom, kde bude svítidlo v koupelně umístěno.

LED pásky

Stále oblíbenější je využívání LED svítících pásek v koupelně. LED pásky vynikají vysokou svítivostí a je možné u nich vybírat různou barevnost jejich světla. Hlavně je využijete například jako osvětlení hlubších skříněk v koupelně, které se hned stanou přehledné.