Chcete, aby se vám dobře usínalo? Vybavte si ložnici v přírodním stylu!

radyweb.cz

Ložnice je místo, kde trávíte třetinu každého dne. I když ve spánku nevnímáte, kde jste, příjemné prostředí je důležité pro přirozené usínání i pro snadné probouzení. Zařiďte si ložnici podle pravidel feng shui, zvolte přírodní materiály nábytku, kvalitní matraci a uvidíte, že se do této místnosti budete každý večer velmi rádi vracet.

Vybavení ložnice může mít vliv na kvalitu spánku

Barvy v bytě ovlivňují naši psychiku a tělesnou aktivitu, teplé barvy povzbuzují k činnosti, studené zase uklidňují. Do ložnice se tedy hodí nábytek a doplňky v zelené či modré barvě. Příjemným a klidným dojmem působí i dekory dřeva.

A jak rozmístit nábytek v ložnici, aby se vám podle učení feng shui co nejlépe spalo?

  • postel by měla být ve středu místnosti, nikoliv v rohu
  • čelo postele musí být u stěny, na které není okno ani dveře
  • z postele musí být dobře vidět na dveře i okna

Nejlepší volbou je rám postele z dřevěného masivu, který je odolný a dlouho vám vydrží. S dekorem postele můžete sladit i vzhled dalšího nábytku, například šatních skříní. Díky dřevu si tak i doma alespoň částečně dopřejete pocit, že jste v přírodě.

Matraci vybírejte pečlivě, pořizujete ji na dlouhé roky

Tou nejdůležitější součástí vaší ložnice je ale matrace! Pokud máte doma starou a proleželou matraci, určitě už se vám na ní nespí vůbec pohodlně, a noci spíše než spánkem trávíte převalováním a hledáním vhodné polohy. Pak je na čase pořídit si novou!

  • rozměry matrace volte tak, aby vaši výšku přesahovala o 20 cm a její šířka vám umožnila pohodlné převalování
  • vhodnou tuhost matrace zjistíte, když si ve specializované prodejně vyzkoušíte poležet na různě tuhých matracích
  • v posledních letech jsou velmi oblíbené pěnové matrace, kvalitní spánek si ale dopřejete i na latexové matraci nebo na taštičkových pružinách

Pořizujete si matraci spolu s partnerem a nemůžete se shodnout na vhodné tvrdosti? Zvolte takzvané partnerské matrace, která nabízí dvě možnosti tuhosti, stačí si vybrat otočením matrace na požadovanou stranu. Partnerskou matraci FOX z líné BIO pěny například koupíte pro vás i pro partnera ve výhodné akci 1+1 zdarma!

Reklamní článek