Čeho se vyvarovat při stavbě domu 2/2

radyweb.cz

Myslete na budoucí náklady

Stavba jako taková nesouvisí nutně jenom s vaším pohodlím, ale i s tím, jaké budou náklady spojené s provozem domu. Vyvarujte se proto cestám, které by souvisely s tím, že bude provedena nedostatečně kvalitní izolace, nebude instalován úsporný a efektivní topný systém, nebo dojde k umístění domu v souvislosti s ne úplně ideální orientací. Správně promyšlená stavba ušetří i desetitisíce korun za rok. A to bez nutnosti nějak výrazně šetřit v rámci bydlení.

Mějte dům rozdělený na zóny

I když je trendem jednotlivé prostory aktivně propojovat, je třeba myslet i na to, že by měl být dům rozdělený na několik jednotlivých zón. A to na společenskou, ale i soukromou. Podle toho volte jak rozložení jednotlivých místností, stejně jako umístěný daných prostorů v rámci dané stavby. Je chybou, když je dům vybudován tak, že jsou jednotlivé prostory vzájemně průchozí a logicky na sebe nenavazují. Dům tak nepůsobí z hlediska svého rozložení nijak logicky.

Nešetřete na kvalitě

Je jasné, že cílem každého je snaha o to, aby jeho dům byl co možná nejlevnější. Pokud jde i o vaši snahu, nezapomínejte také na to, že ne vždy je šetření správnou volbou. Zvláště, pokud je úspora spojena se snižováním kvalitativního standardu. Myslete do budoucna, a to hlavně na to, že kvalitnější materiály jednoduše vydrží déle, díky čemuž se není třeba obávat toho, že byste je museli v budoucnu opět měnit a opět investovat své finanční prostředky.