Čeho se vyvarovat při nátěru dřevěného plotu 2/2

radyweb.cz

Jedna vrstva nestačí

Čemu se vyvartovat při nátěru dřevěného plotu? Rozhodně také tomu, že byste natírali jenom jednou jedinou vrstvou. Vždy je třeba vrstev několik. Kromě impregnačního základu je dobré myslet na to, že ideální je realizovat ještě další tři vrstvy klasické barvy. Jedině tak bude výsledek dokonalý z hlediska estetického, stejně jako si zajistíte dokonalý výsledek z hlediska kvalitativního.

Dodržujte technologické přestávky

Při natírání dřevěného plotu byste neměli kamkoliv spěchat. Pokud natíráte jednotlivé vrstvy, je třeba s tou další počkat vždy až do doby, kdy bude ta původní dokonale suchá. Ideálním intervalem je počkat zhruba 24 hodin. Samozřejmě záleží na typu barvy. Jakékoliv spěchání a natírání na nezaschnutý podklad v tomto směru rozhodně není na místě.

Používejte správnou barvu

Vyvarujte se také výběru špatných barev. Dnes na trhu najdete celou řadu možností na různé materiály. Je chybou vzít tu špatnou. Pokud natíráte dřevěný plot, mělo by se jednat nejenom nutně o barvu na dřevo, ale i barvu určenou na venkovní použití, která má složení upravené s ohledem na zvýšenou odolnost vůči počasí.