Časté chyby při saunování

radyweb.cz

Velké porce špatného jídla

Podobně jako u plavání, tak i u saunování bychom neměli před pobytem v horku nic jíst. Rozhodně by to neměly být tučná a na trávení náročná jídla. Doporučuje se interval 1,5 hodiny. Jedině tak eliminujete případné riziko, které je s pobytem v sauně spojena. Co naopak doporučováno je, to je dostatek pití. Ideálně ve formě vody, bez přebytečného cukru.

Alkohol do sauny nepatří

Stejně jako nepatří do našich úst před saunou jídlo, nepatří do našeho těla ani alkohol. U mnohých lidí je však tato činnost spojena s celkovou relaxací, ke které si neodpustí sklenku vína či půllitr piva. Jsou to však časté chyby při saunování, jelikož alkohol jak známo výrazně dehydruje, což není pro pobyt v sauně, kdy se výrazně potíme a z našeho těla uniká mnoho vody, vždy ta nejlepší volba.

Čistota a suché tělo

Před každým vstupem do sauny je třeba se důkladněji osprchovat. I to mnoho lidí podceňuje, což je z hygienického hlediska velkým problémem. Zvláště u saun společných, kde může hrozit i riziko přenosu různých nemocí a problémů. Také je třeba vstupovat do sauny dostatečně osušeni. Drobné kapičky na našem těle se jinak mohou zahřát a pálit. Takových chyb při saunování se často dopouštějí hlavně začátečníci.