Časté chyby při čištění bazénu 2/2

radyweb.cz

I stěny je třeba čistit

Různé pylové částečky, stejně jako prach v ovzduší, a řada dalších látek se může postupně usazovat na stěnách bazénu. Pokud stěny pravidelně nečistíme, vzniká velmi nevzhledný hnědý okraj. Stejně tak platí, že dané usazené nečistoty vzhled vody přímo ovlivňují, a tak jejich odstraněním může docházet i k tomu, že se nám bude samotná voda udržovat mnohem lépe a jednodušeji.

Neluxujeme

Ani čištění stěn, ani pravidelná filtrace nedokáže zabránit tomu, že se řada nečistot usadí na dně. V taktovém případě není správnou cestou víření vody. To patří mezi chyby při čištění bazénu. Správným postupem je luxování dna. A to buď klasickým vysavačem napojeným na filtraci, nebo pomocí automatických vysavačů, které pracují zcela samostatně.

Stáří vody v bazénu

Ani voda nevydrží věčně. Při čištění bazénu může veškerá činnost přijít nazmar i proto, že voda v něm je již příliš stará a má vysokou teplotu. V takovém případě je finančně výhodnější investicí vyměnit aktuální napuštěnou vodu za jinou. Ideálně za pitnou, z vodovodního řadu, nebo domácí studny.