Kolo na elektrický pohon nebo motorový skútr?

Velikost textu: A A A

Kolo na elektrický pohon nebo motorový skútr?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Hledáte-li alternativní způsob osobní dopravy, zapomeňte na auto. Co takhle pořídit si elektrické kolo nebo raději motorový skútr? Toť zapeklitá otázka, která si zaslouží rozlousknutí.

Elektrické kolo

Zápory elektrického kola
Když budete hledat zápory, jako u všeho je najdete. Mezi ty nejzávažnější patří vysoká pořizovací cena kolem šedesáti tisíc a jednoznačně váha kolem třiceti kil. Vytlačit do kopce takový kolos, když mu dojde baterie, rozhodně není „prkotina“. Složitější je i legislativa. Pokud vlastníte řidičský průkaz, není problém, pokud ne, musíte si vybrat takové kolo, které nemá motor jako pevnou součást, ale je pouze dodatečně přimontovaný. Žádnou rychlost nečekejte, na rovině jede kolo nejrychleji 25 km za hodinu.
Klady elektrického kola
Na elektro kole budete k nepřehlédnutí, perfektní design se elektro kolu nedá odepřít. Skvělé je pro ty, co se nechtějí vzdát sportu, ani např. ve vyšším věku. V těžším terénu nebo při nedostatku sil se zkrátka necháte vést. Nedochází tudíž k omezení aktivního života, i když s malou „berličkou“. Minimální je i elektrické kolo náročné na servis a údržbu.

Motorový skútr

Zápory motorového skútru
Větru ani dešti neporučíš. Za slunečného počasí je vyjížďka a cestování příjemné, v podzimních plískanicích je jízda spíš o zdraví. Při řízení skútru musíte mít řidičské oprávnění typu B nebo A na malý motocykl. Lepší skútr pořídíte mezi šedesáti a sedmdesáti tisíci. Platíte pojistku, i servis.
Klady motorového skútru
Za největší výhodu se dá elektrickému skútru přičíst jeho ekologický provoz a minimální náklady na jízdu. Skvělý je k dopravě do práce ve větších městech, kde nejenže prokličkujete hustou zácpu, ale navíc neznečistíte ovzduší. Do skútru se dávají velice výkonné baterie, s kterými ujedete na jedno nabití až 125 km.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: elektrické kolo, skútr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak vybrat jízdní kolo

Cyklistika má dnes mnoho podob a disciplín. Stejně tak existuje nepřeberná řada typů a modelů kol. Výběr bicyklu tak rozhodně…

Jak správně nahustit pneumatiky vašeho kola

Stanovit správný tlak pro každé nastavení kola a pro každou pneumatiku obecně je nemožné. Správné nahuštění je závislé…

Nedostatek místa v autě jde snadno vyřešit

Automobily neslouží pouze na přepravu samotných osob, ale také různých dalších věcí. Zejména v době dovolených mnoho lidí…

Další varianty zámků vhodných k zabezpečení pro skútry, kočárky nebo i domy

 Elektronický zámekElektronický zámek na kotoučovou brzdu s alarmem je určen pro motorky a skútry. Obsahuje 3D…

Novinky ze světa horských kol 1/2

 Specializované Epic FSRDůležité v novinkách ze světa horských kol je důmyslné odpružení, které nabízí komfort, který…

Novinky ze světa horských kol 2/2

 Felt Edictuž na první pohled je novinka ze světa horských kol, konkrétně kolo Felt Edict nezaměnitelné s jiným. Je…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt