8 rad / tipů, jak opravit nalomené nehty – 2/2

radyweb.cz

Pytlíkový čaj a podkladový lak

Nejlevnější způsob, jak zlomenému nehtu pomoci, spočívá v použití pytlíkového čaje a podkladového laku. Odlakovaný, odmaštěný a mírně spilovaný nehet přetřeme vrstvou podkladového laku, na který přitiskneme kousek sáčku z pytlíkového čaje, a to tak, aby zakrýval prostor o něco větší než prasklina nehtu. Poté naneseme další vrstvu podkladového laku.

Jak přichytit sáček čaje na nehet

Oprava nehtu je práce hodná hodináře, je důležité mít vše připravené. Pokud kousek čajového pytlíku na nehtu nedrží, zakryjte ho kouskem potravinové folie a mírně zatlačte. Pozor, nehet se nesmí tlakem zlomit.

Lepidlo na nehty

Další možností, jak pomoci nalomenému nehtu a zachránit ho, je použít lepidlo na nehty. Ideální je kombinovat ho s přípravkem, který obsahuje nylonová vlákna, aby nehet nejen zalepil, ale navíc i zpevnil.

S leštičkou na nehty opatrně

Leštička na nehty je skvělá věc, ale v případě opraveného nehtu s ní zacházejte velmi opatrně. Povrch nehtu se nesmí příliš ztenčit, platí dvakrát měř, jednou řež.

Schnutí potřebuje čas

Čím více vrstev opravných prostředků na nehty používáte, tím delší dobu na schnutí nehtu dopřejte. Pokud věc uspěcháte, nepomůžete si a nehet se pravděpodobně odlomí úplně.