7 rad, jak se bez problémů přestěhovat

radyweb.cz

Stěhování je noční můrou téměř pro každého. Spousta ztracených věcí, nepořádku. Jak se přestěhovat co nejrychleji, bez problémů a bez velkých stresů? Přinášíme 7 rad, které vám s tím pomohou.

Popsané krabice

Jedna z nejdůležitějších věcí při stěhování. Drobnosti, předměty i malý nábytek ukládejte do krabic. Pro snadný převoz je ideální zvolit jednotný formát krabic. Doporučujeme do krabic společně umísťovat ty předměty, které spolu nějak souvisí. Nezapomeňte krabici popsat. Ideálně ve formátu název místnosti – konkrétní místo, např. „obývací pokoj – pracovní stůl“.

Pečlivé balení

Nepodceňujte přípravu. Všechny křehké předměty zabalte buď do bublinkové fólie, novin nebo igelitu. Ty nejkřehčí věci můžete umístit do krabic, vycpaných polystyrenem.

Pozor na drobnosti

Především drobnosti se velmi rády ztrácejí. Před přípravou stěhování si tak nachystejte hned několik menších plastových krabiček (klidně primárně určených na potraviny), do kterých tyto drobnosti uložíte. Tyto krabičky pak můžou putovat do velkých banánovek.

Udělejte si čas

Není nic horšího, než si pro stěhování vyhradit jen několik hodit času a pak pospíchat. Vezměte si v den stěhování dovolenou a věnujte tomu dostatek času. Čím více času budete věnovat přípravě, tím hladčeji a rychleji proběhne samotné stěhování.

Zjistěte množství věcí

Ať již máte v plánu podniknout stěhování za pomoci odborné stěhovací firmy nebo svépomocí, vždy předem odhadněte objem práce. Je to důležité kvůli prostředku, kterým budete věci přepravovat.

Seriózní firma

Pokud se rozhodnete při stěhování využít pomoci odborníků, nejprve si zjistěte zpětnou vazbu. Nejlepší je využít služeb firmy, se kterou má někdo z vašich blízkých zkušenost. Pokud ne, zjistěte si, jsou-li pojištěni a jakým stylem kompenzují případné ztráty či zdevastovaný majetek.

Zbavte se zbytečností

Na závěr jednu praktickou radu, která vám může usnadnit spoustu práce. Pokud při přípravě na stěhování a při balení budete rovnou vyhazovat zbytečnosti, ušetříte tak mnoho práce při nastěhování nového obytného prostoru.

Mám se přestěhovat? Je tento byt pro mě vhodný? Najděte odpověď na otázky, které jsou pro váš život důležité. Horární astrologie je tradiční technika s praktickým využitím.

Reklamní článek