5 výhod paneláku proti bytu

radyweb.cz

To, že má vše svá pro a proti, je zřejmé. Pochopitelně to platí i při neustálém srovnávání bydlení v paneláku oproti klasickému bytu. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že výhody bytu jasně převažují nad volbou panelového domu, v následujících řádcích se vás pokusíme přesvědčit o opaku a dokázat, že i bydlení v paneláku má nemalé výhody.

Společný úklid
Jedna z výhod bydlení v panelovém domě může být pravidelný úklid, na který nejste sami. V bytě, kde bydlíte sami nebo jen s několika málo nájemníky, je veškeré zapojení do úklidu prakticky na vás. O to horší to mají jedinci, kteří na úklid moc nejsou a nemají řád. V panelovém domě jsou pro to nastavena pravidla, která vás k pravidelnému úklidu chodeb donutí, navíc v tom nejste sami – střídáte se s dalšími obyvateli podlaží.

Údržba
Další výhoda panelového domu spočívá v údržbě. Pokud si byt v paneláku pronajímáte, pravděpodobně existuje osoba, která je pověřena jeho údržbou a úpravami. Pokud se tak stane nějaká nehoda, praskne voda a podobně, nejste v tom sami.

Dodržování klidu
Ačkoliv to mnozí berou jako velkou nevýhodu, pro spoustu lidí je to naopak výhodou. Fakt, že je po celém panelovém domě slyšet jakýkoliv hluk nutí obyvatele k tomu, aby byli v klidu, nepořádali velké oslavy, neskákali, nekřičeli. Díky tomu tak lidé, kteří mají rádi svůj klid a nemají v plánu být právě oni zdrojem toho hluku, mohou být spokojení.

Nízké ceny
Velkou výhodou panelového domu je jeho cena. Ať již si byt v paneláku chcete koupit nebo pronajmout, počítejte s nižší cenou než u samostatně stojícího bytu. Panelové domy bývají navíc dobře situované v centru měst, doprava do centra tak nebývá problémová.

Malé rozměry
I toto je bod, který někteří berou jako nevýhodu, jiné jako velkou výhodu. Samostatný byt malých rozměrů seženete jen stěží. Naopak malých bytů v paneláku je mnoho a opět se to odráží v nízké ceně. Pokud jste tak sami nebo jen v páru, malý byt vám bude stačit, budete bydlet v útulném prostředí a nezaplatí mnoho ani za energie. Ruku na srdce, co víc člověk potřebuje? Po práci přijde domů, chce se okoupat, v kuchyni si připravit večeři a v ložnici se před usnutím podívat na televizi.