5 věcí, které je nutné zvážit u koupi rotační sekačky

radyweb.cz

Pokud vám vaše rotační sekačka vypověděla po letech službu je potřeba jí nahradit novou rotační sekačkou. Rotační sekačka vám při dobré údržbě vydrží několik let, proto je dobré si její koupi pečlivě promyslet a těchto pět tipů, které vám usnadní nákup rotační sekačky.

Plocha sekání

Pokud máte malou zahradu či malý pozemek o rozloze do čtyřista metrů čtverečních je ekonomicky pro vás nevýhodné koupit si sekačku benzínovou. Na takto menším pozemku lze i uhlídat a docela dobře pracovat s přívodním kabelem a nebudete nuceni použít ani prodlužovačku. Můžete dále vyzkoušet také akumulátorový stroj. U něj je výhoda toho, že jednu baterii můžete používat do více přístrojů například do akuvrtačky, akušroubováku a podobně.

Sekačku tlačenou nebo sekačku samochodnou

Sekačka samochodná je často velmi využívána při práci na velkých, pravidelných a travnatých plochách. Zde se jí dostane opravdu dostatečnho využití. Ovšem pokud máte na zahradě mnoho záhonků či různých detailů, které potřebujete osekat, samochodná sekačka si s tímto nebude vědět rady. V takovémto případě zvolte spíše sekačku bez pohonu kol. Samochodné sekačky jsou většinou vyráběny pro širší záběr, mnohdy mívají silnější, ale také i těžší motor a větší koš. Sice vám to urychlí vaši práci, ale zase se snižuje její odolnost.

Výkon motoru sekačky

Výkon motoru by měl odpovídat šířce záběru sekačky. Vyplatí se také věnovat pozornost motorům. Ne všechny rotační sekačky mají motor uveden v kilowattech nebo koních. V určité situaci se můžeme orientovat objemem motoru. Na středně velký pozemek vám vystačí stošedesát centimetrů krychlových.

Konstrukce sekačky

V obchodním domě si řádně sekačku vyzkoušejte a prohlédněte, zda je zcela v pořádku. Vyzkoušejte si, zda se jí neviklají kolečka, jestli není někde sekačka poškrábaná či ulomená. Těžko pak budete sekačku reklamovat s nějakou vadou. Důležité je také uložiště kol. To je důležité pro lidi, kteří mají na pozemku nerovný terén. Pokud však máte menší zahradu a rovný terén, není to nejdůležitější kritérium.

Druhy pojezdu u sekačky

Při snižování otáček sekačky totiž motor nepracuje v optimálním režimu. Sekačka se pak zbytečně namáhá a zbytečně se pak snižuje jejich životnost. Dnešní doba nabízí tři druhy pojezdu. Sekačku jednorychlostní bez možnosti ovládání, sekačka s několika stupni rychlosti a sekačka s variátorem.