5 rad pro výběr a práci se zahradním vysavačem

radyweb.cz

Zahradní vysavač je dobrým pomocníkem, zvláště pak na podzim, kdy padá listí a vy jej máte doslova po celé zahradě. Hlavní náplní zahradního vysavače je pak ve foukání. Jakmile nafoukáte všechno listí na jednu hromadu, poté zahradní vysavač přepnete a necháte hromadu listí zmizet do připojeného vaku. Dnešní trh nabízí jak elektrické modely, tak benzínové stroje. Benzínové stroje na rozdíl od elektrických jsou těžší, něco přes čtyři kilogramy. Avšak u nich se nemusíte zabývat elektrickým kabelem, což je velké plus pro větší pozemky. Zde je pár rad pro výběr zahradního vysavače a pro práci s ním.

Výkon
U zahradních vysavačů se výkon udává nejčastěji pomocí pychlosti proudění vzduchu. U těch základních druhů to bývá obvykle dvěstě kilometrů za hodinu. Pokud má zahradní vysavač menší výkon, neberte jej a poohlédněte se po jiném. Lepší a výkonnější zahradní vysavače obvykle udávají až třistaosmdesát kilometrů za hodinu.

Dva systémy
Levnější zahradní vysavače mívají dvoukomorovou hubici. Ta větší je určená k vysávání listí a ta úzší je určená k foukání listí na hromadu. Větší stroje pak mívají obvykle jiný systém. Centrem bývá ventilátor a vy sami si pak nasadíte tu hubici, kterou momentálně potřebujete.

Konstrukce
Při výběru zahradního vysavače je dobré si jej dobře prohlédnout a odzkoušet. Poznáte, jak se s ním pracuje, zda vám sedí. Zjistíte také jeho případné nedostatky. Dejte při výběru pozor na kvaltu plastů a přesné slícování. Tyto dvě věci jsou známkou kvality stroje a to je pro vás priorita. Dále se ptejte na materiál ventilátoru. Materiál by měl být kovový, protože do stroje se můžou spolu s listím dostat i drobnější kamínky, větvičky a podobně, což opotřebovává ventilátor.

Regulace výkonu
Benzínové zahradní vysavače jsou vybaveny takovou funkcí, kdy si výkon řídíte v podstatě sami a to buď přidáním, nebo ubráním plynu. U elektrického stroje jsou otáčky stálé. Proto je asi lepší benzínový zahradní vysavač.

Hodí se také na zimní období
Pokud drobně sněží a vy potřebujete odstranit sníh z terasy a chodníčků i pro takový případ se hodí zahradní vysavač. Suchý sníh díky jeho pomocí odstraníte mnohem rychleji než zametáním.