10 užitečných rad, jak vybrat čističku odpadních vod 1/2

radyweb.cz

Co udělat před výběrem čističky odpadních vod

Před pořízením čističky odpadních vod budete potřebovat několik informací. Je důležité znát, kolik lidí bude trvale žít v domě napojeném na čističku.

EO pro čističky odpadních vod

Výraz ekvivalentnosti obyvatel se označuje EO. Malé domovní čističky odpadních vod se ve většině případů vyrábějí pro 2-4 EO či pro 2-6 EO. Jde o kapacitu používanou a vyhovující pro skoro všechny rodinné domy.

Bez obetonování

Při výběru čističky se zaměřte nejlépe na druhy bez nutnosti obetonování. Jedná se o samonosně koncipované typy, které se nemusí obetonovávat. Cena pochopitelně také rozhoduje, ale vzhledem k velké konkurenci si vyberete za slušné finance kvalitní čističky.

Velikost a váha čističky

K výhodám vybrané čističky bude patřit její váha a rozměry v takovém rozsahu, aby bylo možné ji pomocí dvou až tří lidí usadit. Toto je nutné hlavně v případech, že budete čističku usazovat sami. Montáž čističky odpadních vod je totiž velice snadná.

Spotřeba elektřiny

Každý chce mít výdaje za elektřinu co nejnižší. V případě pořízení čističky odpadních vod se vyplatí s nejnižší spotřebou elektrické energie biologické čističky. Tyto druhy čističek nemají mechanické rotory nebo česle, pohání je jen kompresor s možností připojení na spínací hodiny. Snížení spotřeby energie jsou v tomto sníženy až na polovinu.