Jak chránit vlasy

Velikost textu: A A A

Jak chránit vlasy

Ilustrační foto
  • autor: red

 Zničené nebo dokonce vypadávající vlasy jsou noční můrou nejenom mužů, ale i žen. Naštěstí existuje několik způsobů, jak tomu zabránit, případně jak tento proces aspoň zpomalit.

Slunce pomáhá, ale i ubližuje

Málokdo ví, že nadmíra Slunce není jenom rizikovým faktorem pro naši kůži, ale i vlasy. Sluneční paprsky vlasy vysušují a tedy zhoršují jejich stav. Je tedy vhodné, alespoň v hodinách s největším výskytem UV záření, nosit vhodnou pokrývku hlavy.

Fénování jako spolehlivý ničitel kvality vlasů

Další komplikací pro kvalitu vlasů je přemíra tepla. Ta obvykle přichází jako důsledek celoročního pravidelného mytí vlasů, jenž je následováno umělým vysoušením prostřednictvím fénu s vysokými teplotami foukajícího vzduchu. Pokud chcete svým vlasům prospět, zvolte nejnižší stupeň teploty při foukání a dodržujte 15 cm vzdálenost fénu od hlavy.

Vhodná strava

Vlasy jsou součástí lidského těla a je proto logické, že potřebují adekvátní výživu. Mezi nejdůležitější prvky patří vitamíny na vlasy. Mezi všemi můžeme zmínit skupinu vitamínů B. Zapomínat byste ovšem neměli ani na zinek nebo omega 3 mastné kyseliny.

Chlorovaná voda

Chlor ve vodě nás sice chrání před různými mikroorganismy a tedy chorobami, ale pro vlasy není chlorovaná voda vhodným prostředím. Nadmíra chloru totiž narušuje jejich strukturu a tím dochází k jejich poškozování. Největším rizikem jsou veřejné, ale dokonce i soukromé bazény. Proto to se zbytečným namáčením nepřehánějte.

Barevné úpravy vlasů

To, že barvení a odbarvování vlasů patří mezi největší zdroje jejich ničení, je známá věc. Přesto si tuto úpravu vlasu zejména většina žen nedokáže odpustit. Je to škoda, zkuste si uvědomit, že přírodní krása je zcela přirozená.

V případě, že vám nejrůznější postupy na záchranu vlasů nepomůžou, nezoufejte. Stále je k dispozici transplantace vlasů. Pokud o transplantaci uvažujete, neváhejte navštívit odborníka. Ten vám doporučí nejvhodnější metodu.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, vlasy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Zvláštní zájmy českých moderátorů - Libor Bouček

 Jeden z nejžádanějších českých moderátorů je již několik let a poslední dobou stále Libor Bouček. Dalo by se konstatovat,…

Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany 2/2

 Zalévání zakrslých jehličnanůPři výsadbě zakrslých jehličnanů je potřeba používat i zalévání a to tak, že jakmile je…

Tipy jak pěstovat zakrslé jehličnany 1/2

 Řešení pro malou zahrádkuZakrslé jehličnany jsou v poslední době oblíbené rostliny pro zahrádky a skalničky, ale…

Tipy jak pěstovat mini růžičky 2/2

 Hodně slunce pro mini růžičkyTipy jak pěstovat mini růžičky určitě upozorňují na to, že tyto květiny mají rády slunce.…

Tipy jak pěstovat mini růžičky 1/2

 Vhodné pro květináčeVelkou výhodou pěstování mini růžiček je to, že jsou vhodné do květináčů. Takže je možno je přemístit…

Tipy jak pěstovat pelargonie 2/2

 Výživa pelargoniíJestliže je cílem u pelargonií mít bohaté květy, pak je potřeba dodávat výživu tak, akorát. Tipy jak…

Tipy jak pěstovat pelargonie 1/2

 Co jsou pelargoniePelargonie jsou květiny, které jsou často vidět na balkonech, zejména klasických chat, kde tvoří…

Tipy jak chovat doma hroznýše 2/2

 Prostředí pro hroznýšeKdyž už se tvoří prostředí pro hroznýše, je potřeba pamatovat na to, že terárium podle tipů jak…

Tipy jak chovat doma hroznýše 1/2

Vhodný had k domácímu chovuHroznýši obecně patří mezi hady, kteří se nejčastěji chovají v domácnostech, a proto můžeme nabýt…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt