5 rad pro výběr a práci se zahradním vysavačem

Velikost textu: A A A

5 rad pro výběr a práci se zahradním vysavačem

Ilustrační foto

 Zahradní vysavač je dobrým pomocníkem, zvláště pak na podzim, kdy padá listí a vy jej máte doslova po celé zahradě. Hlavní náplní zahradního vysavače je pak ve foukání. Jakmile nafoukáte všechno listí na jednu hromadu, poté zahradní vysavač přepnete a necháte hromadu listí zmizet do připojeného vaku. Dnešní trh nabízí jak elektrické modely, tak benzínové stroje. Benzínové stroje na rozdíl od elektrických jsou těžší, něco přes čtyři kilogramy. Avšak u nich se nemusíte zabývat elektrickým kabelem, což je velké plus pro větší pozemky. Zde je pár rad pro výběr zahradního vysavače a pro práci s ním.

Výkon
U zahradních vysavačů se výkon udává nejčastěji pomocí pychlosti proudění vzduchu. U těch základních druhů to bývá obvykle dvěstě kilometrů za hodinu. Pokud má zahradní vysavač menší výkon, neberte jej a poohlédněte se po jiném. Lepší a výkonnější zahradní vysavače obvykle udávají až třistaosmdesát kilometrů za hodinu.

Dva systémy
Levnější zahradní vysavače mívají dvoukomorovou hubici. Ta větší je určená k vysávání listí a ta úzší je určená k foukání listí na hromadu. Větší stroje pak mívají obvykle jiný systém. Centrem bývá ventilátor a vy sami si pak nasadíte tu hubici, kterou momentálně potřebujete.

Konstrukce
Při výběru zahradního vysavače je dobré si jej dobře prohlédnout a odzkoušet. Poznáte, jak se s ním pracuje, zda vám sedí. Zjistíte také jeho případné nedostatky. Dejte při výběru pozor na kvaltu plastů a přesné slícování. Tyto dvě věci jsou známkou kvality stroje a to je pro vás priorita. Dále se ptejte na materiál ventilátoru. Materiál by měl být kovový, protože do stroje se můžou spolu s listím dostat i drobnější kamínky, větvičky a podobně, což opotřebovává ventilátor.

Regulace výkonu
Benzínové zahradní vysavače jsou vybaveny takovou funkcí, kdy si výkon řídíte v podstatě sami a to buď přidáním, nebo ubráním plynu. U elektrického stroje jsou otáčky stálé. Proto je asi lepší benzínový zahradní vysavač.

Hodí se také na zimní období
Pokud drobně sněží a vy potřebujete odstranit sníh z terasy a chodníčků i pro takový případ se hodí zahradní vysavač. Suchý sníh díky jeho pomocí odstraníte mnohem rychleji než zametáním.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: zahrada

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak pěstovat mateřídoušku?

Bylinky se na českých zahrádkách objevují téměř pravidelně, a to z mnoha důvodů. Jejich péče nevyžaduje žádné náročné…

Pěstujeme kvalitní a především český česnek, jak na to?

Máte po krk česneků dovezených z různých koutů světa, protože nemají vůbec žádnou chuť a do česnekové polévky musíte…

Vybíráme zahradní nábytek do zahrady

Užít si pohodu na zahradě s výhledem na smaragdovou zeleň je přáním každého z nás. Není nad lepší relax než se…

5 věcí, které je nutné zvážit u koupi rotační sekačky

 Pokud vám vaše rotační sekačka vypověděla po letech službu je potřeba jí nahradit novou rotační sekačkou. Rotační sekačka…

6 kroků, jak si rychle založit kompost z palet

 Přírodní hnojivo je jedno z těch nejlepších. Na tom se povětšinou shodnou všichni zahrádkáři. Pokosená tráva,…

Jak pěstovat rajčata

 Obliba domácí zeleniny stoupá. Máte-li zahrádku u domu nebo plánujete její pronajmutí či koupi, rozhodně se vrhněte…

Jak pěstovat okurky

 Pochutnat si na domácích okurkách hadovkách, je něco úplně jiného než na těch, které koupíte běžně v oddělení…

Rozdíl mezi pěstováním ve foliovníku a ve skleníku

Nedočkaví pěstitelé, kteří po zimě očekávají příchod jara a začátek pěstitelské sezóny, jsou často rozčarováni rozmary jarního…

 
Kosmetika a oblečení Zdraví a výživa Sport a cvičení Cestování a dovolená Děti a rodina Domov a bydlení Peníze a podnikání Elektro a počítače Auto a moto Zahrada a zvířata Kultura a umění Vzdělání a zábava
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt